Frostig

Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir.

Takıntı Rahatsızlığı (Obsesyon) Düzeyi Ölçümü

Aşağıda  yer alan  cümleleri dikkatlice okuyunuz,   okuduğunuz soru numarasındaki psikolojik belirti  sizde var ise  ‘EVET’ i,  sizde yok ise ‘HAYIR’ ı işaretleyiniz.   Bütün soruları cevaplayınız. Arada kaldığınız, emin olamadığınız durumlarda ‘EVET’ yanıtını işaretleyin.

Sosyal Fobi Düzeyi Ölçümü

Lütfen aşağıdaki formu dikkatle okuyun. İlk 24 sorudaki durumlarda duyduğunuz kaygının şiddetine göre, 1 ile 4 arasında puan verin. Sonraki 24 soruda aynı durumlar tekrar sıralanmıştır. Bu defa bu durumlardan kaçınıyorsanız, kaçınmanın şiddetine göre yine 1 ile 4 arasında puan verin.

Anksiyete (Kaygı) Düzeyi Ölçümü

Aşağıda insanların kaygılı ya da endişeli oldukları zamanlarda yaşadıkları bazı belirtiler verilmiştir. Lütfen her maddeyi dikkatle okuyunuz. Daha sonra, her maddedeki belirtinin BUGÜN DAHİL SON BİR (1) HAFTADIR sizi ne kadar rahatsız ettiğini uygun seçeneğe işareti koyarak belirleyiniz.

HEMEN ARA!
X