Kurumsal Gelişim Eğitimleri

Yıllardır ruh sağlığı alanında tecrübe kazanmış ve şirketlere danışmanlık hizmeti vermiş; en büyük arzusu bireylerin psikolojik sağlıklarını iyileştirmek ve var olanı korumak adına çalışan ruh sağlığı uzmanları olarak şirketlere ve kurumlara vereceğimiz eğitimleri sizlere sunmak istiyoruz. Biz bireysel iç huzurun bütün şirket ailesinin mutluluğunu ve başarısını katlayarak arttıracağını biliyoruz. Uluslararası yapılmış araştırmalar, global başarınızı arttırmanızı desteklemek için yararlanacağınız en önemli becerileri sizlere anlatıyor. Yönetici ve çalışanlarınızın en verimli çalışabileceği ve şirket/kurum içindeki kişisel performanslarını en üst düzeyde gösterebilecekleri eğitimleri almasını desteklemek için tecrübelerimizle sizin yanınızdayız.


Genel İçerik

Section 1

 • Şirketin/kurumun insan kaynakları sorumlusu ile çalışanların ihtiyaçlarının belirlenmesi
 • Şirket çalışanlarının kişilik özelliklerinin ve / veya davranış özelliklerinin belirlenmesi için uygun test ve analiz yöntemlerinin belirlenmesi
 • Test analizlerini gruplara ayırarak, şirket yöneticileri ile psikolojik ihtiyaçlara yönelik grup çalışmaları dizayn etmek
 • Haftada 2 kez olacak şekilde, 14 kişilik gruplara ihtiyaçlarına yönelik eğitimler planlamak
 • Bir ay sonra psikolojik ölçümleri tekrarlayıp analizleri yöneticilerle paylaşmak

Section 2

Yöneticilere Yönelik Geliştirilmiş Özel Eğitimler;

 • Kendi potansiyelini fark etme ve gerçekleştirme eğitimi
 • Liderlik becerilerini geliştirme eğitimi
 • Duygu odaklı çözüm üretme becerilerini geliştirme eğitimi
 • Duygusal zeka ile ekip yönetimi Bütün Çalışanlara

Çalışanlara Yönelik Geliştirilmiş Özel Eğitimler;

 • Karar alma ve sorun çözme becerilerini geliştirme eğitimi
 • İletişim becerilerini geliştirme eğitimi
 • Etkin takım kurma, takım içinde kendini gerçekleştirme ve takımdaşlık eğitimi
 • İş hayatında kişisel ve kurumsal vizyon geliştirme eğitimi

Şirket ve Belediyeler İçin Kurumsal Eğitimler;

 • Stres ve motivasyon eğitimleri
 • Liderlik ve iletişim teknikleri eğitimleri
 • İşe alımlarda kişiye uygun departman yerleştirmesi eğitimleri
 • Şirket çalışanlarının başarılarını geliştirme eğitimleri
 • Çalışanlara psikolojik testler uygulama ile değerlendirme
 • İşten çıkarımlarda destek eğitimleri

İçerik Detayları

“İletişimin Esas Anahtarları”

Eğitim Süresi: 2 Gün (5+5 / 10 saat)

Eğitimin Amacı: İletişim hayatımızın her alanında bizim etkin olmamızı sağlayan en önemli unsur. İş yaşantısında ise iyi bir iletişim, size bütün kapıları açabilir. Uzman psikolog eşliğinde kendinizi daha iyi tanımak ile başlayacak eğitim serüveni, diğerini tanımak ve en iyi biçimde iletişimi devam etme becerilerinin geliştirilmesinin hedef almaktadır.


“Etkili Bir Ekip”

Eğitim Süresi: 3 Gün (5+5+5 / 15 saat)

Eğitimin Amacı: ‘Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için’ temennisinin gerçekleşmesi için yapılabilecek adımların çalışanlara kazandırılması bu eğitimin en önemli amaçları arasındadır. Etkili bir takım nasıl kurulur ve enerjisi nasıl arttırılarak devam ettirilebilir? Takım oyuncuları ve liderler arasındaki dans nasıl olmalı ki, ekibin enerjisi her zaman yüksek motivasyon eşliğinde şirketi zirveye taşısın?


“Sorumluluk Vermek / Almak”

Eğitim Süresi: 2 Gün (5+5 / 10 saat)

Eğitimin Amacı: Sorumluluk, kişinin öncelikli olarak kendine ve başkalarına karşı yerine getirmesi gereken yükümlülükleri zamanında yerine getirmesi zorunluluğudur. Başarılı bir iş hayatı için sorumluluk bir zorunluluk olmaktan öte, bir ahlak anlayışına dönüşmeli ve çalışma etiği olarak hayatın içine alınmalıdır. Eğitimi tamamlayan çalışanlar hem özel hem iş hayatlarında, özellikle kendilerine karşı, sorumlulukları konusunda daha bilinçli ve etkin yollar izleyebileceklerdir.


“İmaj Yönetimi”

Eğitim Süresi: 3 Gün (5+5+5 / 15 saat)

Eğitimin Amacı: Bizi başarıya götüren en önemli iki etken, kendimizi nasıl algıladığımız ve nasıl yansıttığımızdır. Kendimizle ilgili algımızı nasıl tutarlı, dengeli ve doğal hale getirebilir /gerçekleştirebiliriz? Kendimizi doğru yansıtmak için gerekli bilgi ve farkındalığın kazanılması bu eğitimin en önemli kazanımlarından olacaktır. Özel ya da iş yaşamınızda, kimin hayatına nasıl iz bırakacağınızın kontrolü neden sizde olmasın ki?

Bedeninizi ve ruhunuzu yeterince iyi tanıyarak, en doğru ve doğal şekilde ifade ettiğinizde, sizi başarı yolunda kim alıkoyabilir…


“Motivasyon ve Hayal kurabilme”

Eğitim Süresi: 2 Gün (5+5 / 10 saat)

Eğitimin Amacı: Kaptanlar rotasını belirlediğinde hiç bir fırtına onu ve tayfasını durduramaz. Hayatınızın dümenini ele geçirmek ve dışardan bakıldığında ürkütücü görünen okyanuslara korkusuzca atılmak isteyenlerin gelebileceği bir eğitim.

Hayal etmek, insan oğlunun en ayırıcı özelliği; peki hayalleri gerçeğe dönüştürmek? İlk adımı atmada sizi durduran ne, bu eğitimde kendinizle yüzleşecek, sizi durduran olguların neler olduğunu birlikte keşfedeceğiz. Birlikte savaşacağız, hazır mısınız?


“Bilinçli ve Mutlu Çalışan Olmak”

Günlük konuşmalarda diğer kişilerin söylediği cümleleri hatırlamakta zorluk mu çekiyorsunuz? Ajandanızdaki işleri anımsayamıyor musunuz? Ofis masasında yemek yiyip ne yediğinizin farkına varamıyor musunuz? Yapılması gerek işlerden ziyade iphone’unuzda daha mı çok vakit geçiriyor sunuz? Geçmiş olaylarda takılı kalıp, gelecekte olabileceklere dair kaygılarınız mı var? Bu yazıyı okurken atlıyor musunuz? 

Son zamanlarda Google’dan Harvard Business School’a birçok önemli şirket ve enstitü stresten arınma ve bilinçli iş yapma konusunda çalışmalara başladı. Bilinçli iş yapma öğretisi sağladığı farkındalık ve odaklanma çalışmalarıyla iş yerinde yaşanan stres, çatışmalı ilişkiler ve yoğun iş hayatının getirileri gibi zorlu durumlarda başa çıkmamızı sağlarken aynı zamanda karşılaşılan problemlere ürettiğimiz çözüm alternatiflerini çoğaltıyor.  

Bu seminer iş dünyasından katılımcılara, insanoğlunun 21. yy’da yaşadığı uyumsuzluk ve başa çıkma, farklı roller arasında bir harmoni yaratma, odaklanma becerisi, stresi yönetme becerisi, üretkenliği arttırma yolları, iş-özel yaşam dengesinin sağlanması, yaratıcı zihni serbest bırakma  ve bilinçli iş yapma tekniklerinin öğretilmesi amaçlanmaktadır.  

Eğitim İçeriği:

 • 21. yy ve İnsanoğlunun Yaşamı
 • İnsan Doğası ve Şehir Hayatı Arasındaki Uyumsuzluk
 • Yaşamımızdaki Roller ve Denge
 • Farkındalık Nedir? Neden Süper Güç Olarak Kabul Edilir?
 • Bilinçli ve Mutlu Çalışan Karakteristik Özellikler
 • Bilinçli ve Mutlu Çalışan Olma Reçetesi

Eğitim Süresi: 1 gün


“Mindful Ebeveyn Olmak”

Mindfulness yaşadığımız andaki deneyimleri herhangi bir değiştirme çabası olmadan olduğu gibi kabul edebilme ve yargılamama becerisidir. Geçmişe veya geleceğe yolculuk eden zihnimizi anda tutabilme becerisi olan mindfulness becerisi gerçeği, kendimizi ve diğerlerini olduğu gibi görebilme yetisini bize kazandırmakla birlikte stres seviyemizi ise aşağıya çekerken, odaklanma ve yaşama dair seviyemizi ise yukarıya çekmektedir.

Peki mindfulness terimi ebeveynlikte neden önemlidir? Çünkü yetişkinlerle kıyaslandığında, çocuklar yetişkinlere oaranla çok daha fazla oranda anda kalma yetisine sahiptir ve bu becerilerini kaybetmemek için ebeveynleri tarafından sürekli halde desteklenmeleri gerekir. Özellikle kurumsal hayatta olmak üzere yoğun iş  ve yaşam temposu nedeniyle çocuklarıyla kısıtlı vakit geçirmek durumunda kalan ebeveynler için birlikte geçirilen zamanın, çocuğu bu yolculukta destekler nitelikte olması çok önemlidir. Bu seminer serisi ile mindfulness becerilerini, mindful anne ve baba olma özelliklerini, çocuklarla iletişimde mindfulness tekniklerini, çocuklar ile uygulanabilecek mindfulness uygulamalarını aktarmak amaçlanmaktadır.

Eğitim İçeriği:

 • Mindfulness nedir?
 • Mindful ebeveyn ne demektir?
 • Ebeveyn ve birey olarak mindfulness planı
 • Çocuklar için mindfulness planı

Eğitim Süresi: 1 gün


“Alışkanlıkları Dönüştürme”

Yaşamımızın tamamı alışkanlıklardan oluşuyor. 

Ne kadar mutlu olduğumuz veya olmadığımız, başarılı olup olmadığımız, sağlıklı olup olmadığımız hepsi alışkanlıklarımızın bir sonucu.

Tekrar ederek yaptığımız tüm davranışlar bizi bugün olduğumuz kişi haline getiriyor. Tekrar eden düşünceler ve inanış şekillerimizde sahip olduğumuz alışkanlıklardan en önemlileri olarak bizim karakterimizi şekillendiriyor. Peki ya bu alışkanlıkları iyileştirmek istersek? İşimizi, düşünce şeklimizi, davranışlarımızı, sağlığımızı ve tüm hayatımızı geliştirecek olan yeni alışkanlıkları nasıl kazanabiliriz?

Bu grup çalışmasıyla, zamanında bizi negatif etkileyen bir olayla başa çıkmak için kazandığımız sağlıksız alışkanlıklarımızı yeni ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarıyla değiştirmeyi hedefliyoruz.

Eğitim İçeriği:

 • Alışkanlık Nedir, Nasıl Çalışır? 
 • Farkındalık ve Alışkanlıklar Arasındaki İlişki
 • Sağlıksız Alışkanlıklarımızdan Kurtulmanın Önündeki Engeller
 • Uyarıcılarla Başa Çıkma
 • Bireysel Alışkanlık Dönüştürme Planı

Eğitim Süresi: 1 gün


“İş Yaşamında Duygu Regülasyonu”

Duygularınızı tanıyor musunuz, hangi duyguyu yaşadığınızda nasıl davrandığınızın farkında mısınız? Kendinizi sakinleştirme beceriniz nasıldır. Bir duygu yaşadığınızda yakıp yıkıp geçiyor musunuz? Yoksa kendinize “bir dur” diyebiliyor musunuz? İşte buradaki bir dur çok önemli. Çünkü bu “bir dur” duygu yoğunluğu yaşayan sağ beyinden daha mantıklı düşünen sol beyne geçişi sağlayan anahtardır. Yaşadığınız olayı daha net değerlendirebildiğiniz ve ihtiyacınızı daha net görebildiğiniz aşamaya gelmenizi sağlar. İşte duygu regülasyonu bu “bir dur, sakin ol” dememizi sağlayabilen davranışlarımız, içsel konuşmalarımızdır. 

Duygular, insan hayatının merkezinde olmasına rağmen, fark edilmesi ve tanımlanması çok da kolay olmayan olgulardır. Bu seminer ile amacımız, bireylerin yaşadıkları duyguları anın içinde fark ederek, duygular karşısındaki tepkileri, bedene yansımaları ve davranışları, stresten kaynaklı fiziksel ve ruhsal kırılganlıkları konusunda bilinçlilik kazanmalarıdır.

Eğitim İçeriği

 • Duyguların İşlevi ve Farkındalığı
 • Zor Duygularla Başa Çıkmak
 • Bilişsel ve Fiziksel Kırılganlığı Azaltmak
 • Kendini Sakinleştirme (Self-soothing) Teknikleri

Eğitim Süresi: 1 gün


“Güvenli Davranış Teknikleri”

21. yüzyıl çalışma hayatı, teknolojinin yarattığı sonsuz ve sınırsız değişim ile önümüze her gün alternatif bir imkan sunuyor, yeni bir fırsatla karşılaşıyoruz. Bu değişime paralel yaşayabilenler, kariyerinde hızlı ilerleyen, başarılı, daha çok aranan ve istenen bir çalışan olma imkanına sahip oluyorlar.
Güvenli davranış kişinin kendi duygularını başkalarının duygularına ve haklarına saygı göstererek  İfade etmesidir. Güvenli davranış direk, açık ve dürüst davranıştır ve kişinin ihtiyacını diğer tarafa ifade edişidir. Güvenli davranış öğrenilebilen bir davranıştır. Güvenli davranışı geliştirebilen kişiler, yaşamlarında içsel çatışmalara maruz kalmazlar ve böylece en büyük stres kaynaklarından birini azaltmış olurlar.

Bu seminerin amacı, katılımcıları, saldırgan ya da pasif davranış biçimlerinden kurtararak, kendilerini daha iyi ifade edecek, olumlu ve saygıya dayanan güvenli davranış biçimini benimsetmek; böylelikle iletişime dahil olan herkesin kazanacağı bir ortam yaratmaktır. Katılımcıların, iş ve özel yaşamlarında, karar verme/seçim yapma anlarında insiyatiflerinin ve sorumluluklarının farkına varmaları, böylece hedef belirlerken, önceliklendirme ve planlama yaparken ya da ilişki kurarken sonuçların sorumluluğunu kendisinin üstlenebilmesi amaçlanmaktadır.

Eğitim İçeriği:

 • Pasif, Agresif ve Güvenli Davranış Tanımlaması
 • İlişkilere dair mitler
 • Onaylama ve Onaylanma Formülü
 • Güvenli Davranış Teknikleri
  • Ne İstediğini Bilmek
  • Mindful Dinleme Teknikleri ve Bariyerler
  • Hayır Diyebilmek
  • Direnç ve Tartışma ile Başa Çıkabilme
  • Talepleri Masaya Yatırmak
  • Güvenli Davranış önündeki Bariyerleri Aşmak

Eğitim Süresi: 1 gün

HEMEN ARA!
X