Uzman Klinik Psikolog Mahmut YALÇIN

Mahmut YALÇIN

Uzman Klinik Psikolog

Lisans eğitimini İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde burslu ve Onur derecesiyle tamamlayan Mahmut Yalçın, Kendi Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans öğrenimini birincilik derecesi ile tamamlamıştır.Lisans Bitirme Tezini; Çocukla İletişimde Ailenin İşlevleri ve Babanın Bakıma Katılmanın Rolü üzerine yazmıştır.Yüksek Lisans Tez Konusu; Genç Yetişkinlerde Homofobi İle Anksiyete Düzeyleri ve Öfke İfade Tarzlarının Arasındaki İlişkinin İncelenmesi konusunu ele almıştır.Öğrencilik döneminde İstanbul Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere birçok kamu ve özel kurumda staj yapmıştır. Lisans eğitiminden sonra iki yıl özel bir eğitim kurumunda, kurum Psikolog’u olarak çalışmıştır. Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Psikiyatri servisinde Klinik Psikolog olarak görev almıştır.

Boğaziçi Ruh Sağlığı Derneği ve Zi&On Psikiyatri Akademisinden EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) eğitimini ve süper vizyonunu tamamlayan YALÇIN çocuklara ve yetişkinlere uygulanan çeşitli kişilik ve entelektüel işlevsellik (zeka) testlerinin uygulanması,  puanlanması ve yorumlanması yetkinliğine sahiptir.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Aile terapisi, Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Çocuklarla Görüşme teknikleri ve EMDR tekniklerini kullanarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Birçok spor dalına ilgi duyan Yalçın, Profesyonel Motorsiklet ve Bisiklet kullanıcısıdır. Ailesinin yetiştirdiği yarış atlarından dolayı, Atçılık ve Binicilikle ilgilenen Yalçın, iyi bir at binicisidir.

Boğaziçi Ruh Sağlığı Derneği ve Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

“İnsanın kendine karşı tamamen dürüst olması iyi bir egzersizdir.”

Sigmund FREUD

HEMEN ARA!
X