Uzm. Psikolog Elif ÖZLÜK

Elif ÖZLÜK

Uzm. Psikolog

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2011 yılında, "Uçuş Korkusu ve Bağlanma Modelleri Arasındaki İlişki" projesiyle mezun oldum. Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı da aynı üniversitede tamamladım. Bitirme projemde "Panik Bozukluk Tanısı Almış Hastaların Gerginlik Düzeyini Ölçmeye İlişkin Bir Ölçek Geliştirme" çalışması yaptım. Öğrencilik dönemim süresince anaokullarında, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde, özel psikiyatri merkezlerinde staj yaptım. 2011-2016 yılları arasında Dr. Gürkan Kubilay Obezite Merkezi'nde psikolog olarak görev yaptım. Merkez bünyesinde psikoloji departmanın kurulması ve sağlıklı beslenme programlarının psikolojik destekle güçlendirilmesi konusunda çalışmalarda bulundum.

2014 yılında Panik Atak ve Anksiyete Dostları Derneği (PANDOST) ile “Sanal Gerçeklik Terapisi” programının çalışmalarına başladım. Kendi özgün yazılımımızı ve tedavi protokolümüzü geliştirdik. 2015 yılından itibaren fobi tedavilerinde kullanılmaktadır. Psikolojinin diğer alanlarında kullanımı için çalışmalarıma devam etmekteyim.

2016-2019 yılları arasında “Vr Terapi” ve “Doktorlar Merkezi” nde psikolog olarak görev yaptım. “Panik Bozukluk Tedavisinin Elektronik Takibi ve Tedaviye Yardımcı Araçların Geliştirilmesi” projesine katkıda bulundum.

2017-2019 yılları arasında Medical Park Hastaneler Grubu’nda (Bahçelievler ve Gaziosmanpaşa Şubeleri) onkoloji servisi psikososyal çalışmalarını yürüttüm. Kanser hastaları, yakınları ve onkoloji servisi sağlık çalışanlarına psikolojik danışmanlık yaptım.

Nisan 2018’den bu yana Psiko-onkoloji Derneği (POD) başkanlığını sürdürüyorum.

Dünya Psiko-onkoloji Birliği Federasyonu (IPOS) ve POD işbirliği ile psiko-onkoloji eğitimleri ve staj programları düzenliyorum.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi “Aile Danışmanlığı Sertifika Programı”nda yarı zamanlı öğretim görevlisiyim.

HEMEN ARA!
X