Çocuk Ergenlerde Analitik Psikoterapi

Cocuk Ergen Analitik Psikoterapi

Analitik psikoterapide, bir kişinin endişe verici davranışlarının ve diğer semptomlarının bilinçdışı, işlenmemiş içsel ve kişilerarası çatışmalara bağlı olabileceği varsayılmaktadır.

Yararlı bir analitik tedavinin temeli bu nedenle, güvenli ilişki, terapist, çocuk ve ebeveynleri arasındaki iletişimdir. Analitik Çocuk ve Ergen Psikoterapistinin gizliliği vardır. Analitik çocuk psikoterapisti, semptomları ve zorlukları ile, çocuğu olduğu gibi kabullendir ve çocuğun bir şeyden bahsetmesini ya da hazır olmadığı şeyleri yapmasını istemez.

Çocuğunuzun analitik psikoterapisine ebeveyn görüşmeleri eşlik ediyor. Burada, terapistle birlikte çocuğunuzla olan deneyimlerinizi yansıtma ve çocuğunuza niçin tepki gösterebileceklerini ve nelerin farklı olabileceğini anlamaları için bir fırsat sağlar. Bu genellikle kendi aile geçmişiniz, kendiniz veya diğer aile üyeleri hakkındadır.

Çocuğunuzun ruhsal hastalığı için bir tedavi de sizin ve ailenizdeki değişiklikler aracılığıyla olacaktır. Sizin ve çocuğunuzun ve ailenizin zorlukları daha iyi anlayacağınız ve üstesinden gelebileceği şekilde, bir yol haritası belirlemiş olacaksınız. Psikoterapinin başarısı, diğer şeylerin yanı sıra, çocuk / ergen ve terapist arasında gelişen güvenilir bir ilişkiye dayanır.

Çocuğun psikoterapisiyle uyumlu olarak, düzenli olarak çocuğun iyileşme sürecini desteklemek için birbiriyle konuştuğu aile üyeleri ve psikoterapist arasındaki ilişki için de geçerlidir.

HEMEN ARA!
X